« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Slibný výkon nakonec nestačil. V Havířově 1:3!

31 ledna @ 8:00 - 17:00

Po pondělním přehrávaném utkání Extraligy na domácím stole proti NH Ostrava se hned v úterý představili naši borci v Havířově, kde jim byl soupeřem aktuálně třetí tým tabulky, SKST Tesla Batteries Havířov.

Favoritem duely byli domácí, tedy hráči “hornického” města. Ti nastoupili v nejsilnější sestavě. Trio Polanský, Valenta, Štalzer si nakonec přeci jen poradila s trojicí TTC, která byla shodná, jako v duelu s NH Ostrava.  Khalid Assar, Adam Klajber, Jakub Kleprlík byli posláni do boje Karolem Korbelem, který opět zaskočil na lavičce  za nemocného Petra Korbela.

Souboj obou celků zahájili za domácí Tomáš Polanský a za TTC Adam Klajber. Adam se do Tomáše pustil s elánem a vervou, herně předvedl nejspíš svůj nejlepší výkon v dresu TTC. Nakonec však nebyl odměněn v podobě bodu, v koncovce pátého setu se na stranu Polanského přiklonilo opravdu velké štěstí v podobě několika prasátek…jak i sám Tomáš v pozápasovém rozhovoru přiznal (utkání přenášel kanál ArenaSport 1), neví, jak nakonec vyhrál. Výkon Adama však jasně naznačil, jaký v něm dřímá potenciál!

O vyrovnání stavu se postaral za TTC Khalid Assar. Oplatil porážku z první poloviny soutěže Janu Valentovi. Po prohraném úvodním setu už nenechal svého soka prakticky k ničemu “čichnout” a s přehledem zvítězil ve čtyřech setech.

V důležité třetí dvouhře se za celkového stavu 1:1 za stůl postavili Adam Štalzer a Jakub Kleprlík. Favoritem byl tentokráte náš Kuba, avšak slibně se vyvíjející duel, kdy vedl 1:0 na sety a 4:0 v tom druhém, nakonec bohužel nedotáhl do vítězného konce. I přesto, že Kuba nebyl 100% zdravotně fit, šance poslat svůj tým do vedení tady byla. Výsledkem však bylo vítězství Štalzera 3:1 na sety.

Za stavu 2:1 pro domácí šla do kurtu opět největší havířovská hvězda – Tomáš Polanský. Proti Khalidovi Assarovi si vyjma třetího setu, kdy otáčel stav 3:7, počínal suverénně a bylo vidět, že chce utkání ukončit. To se mu podařilo ve třech setech a upravil tak na konečných 3:1 pro domácí Havířov.

Tím se mančaft z rodiště Petra Korbela bodově dotáhl na vedoucí dvojici El Niňo Praha a HB Ostrov Havlíčkův Brod. TTC zůstává na čtvrté pozici.

SKST TESLA Batteries Havířov – TTC Ostrava 2016 3:1

Tomáš POLANSKÝ – Adam KLAJBER 3:2 (-5,10,-7,8,11), Jan VALENTA – Khalid ASSAR 1:3 (8,-7,-4,-3), Adam ŠTALZER – Jakub KLEPRLÍK 3:1 (-10,6,4,8), Tomáš POLANSKÝ – Khalid ASSAR 3:0 (9,7,8).